Мінітрактор — незамінний помічник на заміській ділянці

Для початку давайте визначимося, що ж таке міні-трактор. Це звичайний трактор, тільки малогабаритний. Про нього починає мріяти про всяк фермер, коли розуміє, що пари рук, лопати та мотоблока стало недостатньо для догляду за своєю земельною ділянкою.На вітчизняному ринку представлені механізми різних виробників. Зрозуміло, «попереду планети всієї» знаходяться агрегати, вироблені в КНР. Головна їхня перевага — невисока вартість (особливо в порівнянні з «японцями»). У той же час технічний стан часто залишає бажати кращого. Втім, декількох маніпуляцій нашихмайстрів-кустарів вистачає, щоб механізм став придатний для експлуатації в нашій місцевості.

Мінітрактор

У чому полягає основна відмінність між японськими, німецькими, китайськими, чеськими та італійськими машинами? Правильно. В сумі грошей, яку доведеться заплатити и купить минитрактор в харькове. Фундаментальних ж відмінностей в компонуванні і переліку виконуваних функцій немає. Будь-яка модель характеризується економічною витратою палива, високою маневреністю, багатофункціональністю. До речі, про функціонал. Саме можливість установки на малогабаритні трактори різноманітного навісного обладнання робить їх незамінними помічниками на території сільськогосподарських угідь, в комунальній сфері, на будівельному майданчику і на присадибній ділянці.

Зокрема, оснащуватися дана техніка може:

  • плугом;
  • бороною, картоплекопач і картоплесаджалки;
  • сівалкою;
  • буром;
  • фрезою для грунту;
  • подрібнювачем стебел;
  • граблями;
  • причепом;
  • відвалом.

Деякі моделі можуть оснащуватися навіть навісним екскаватором.

За своїм зовнішнім виглядом садовий мінітрактор схожий з механізмом під назвою райдер. Принципова відмінність між ними полягає в місці розташування силового агрегату. У другому випадку він знаходиться або ззаду, або безпосередньо під операторським кріслом. Райдер здатний виконувати близько двох десятків різних операцій. Можна було б сказати, що в цьому він практично не поступається малогабаритному тракторк. Якби не одне «але». Велика частина цих операцій пов’язана з травою: косіння, стрижка газонів і так далі. Одним словом, райдер — це якесь проміжне ланка між газонокосаркою і мінітрактором.

Про альтернативний варіант.Вище були розглянуті моделі на чотирьох колесах. Як альтернатива їм виступає міні-трактор на гусеничному ходу. У порівнянні зі своїм колісними колегами він має низку переваг. До їх числа можна віднести більше тягове зусилля, більш плавний хід, не надто сильний вплив на верхній шар грунту.Сказати, що гусеничні механізми незабаром витіснять колісні, було б неправильним. По-перше, «китайців» з їх вартістю перемогти дуже важко. По-друге, застосовувати гусеничні агрегати краще там, де конче потрібна вузька колія. Наприклад, на території виноградників. По-третє, зазначені апарати «їдять» чимало палива. Економічність ж для аграріїв, які вміють рахувати кожну гривню, важлива, як і свіже повітря безкрайніх полів.

Поделиться в соц.сетях: