Стоунхендж

Стоунхендж  — це найвідоміший доісторичний пам’ятник у світі!  Але що ми знаємо про цю містичну місцину?

Древній Стоунхендж

Ось 10 цікавих фактів!

Будівництво тривало в кілька етапів, перші камені були закладені близько 5000 років тому в якості простого відгородження, що відокремлювало  територію для поховання останків спалених тіл. Кам’яне коло було зведене в центрі пам’ятника аж в кінці неоліту, близько 2500 р до н.е. Для того щоб потрапити сюди необхідна Віза в Англію.

В цій споруді використано два типи каменю: великі піщані валуни і менші блакитні камені. Всього  налічується 83 камені. Спочатку було лише два входи до споруди. Як пояснює англійська спадщина,широкий вхід на північний схід і, трохи менший, з півдня. Сьогодні ми спостерігаємо вже  набагато більше  прогалин — що є результатом пізніших подій, які тут відбувалися.  Коло, що вимальовується з 56 виямок, відомих як лунки Обрі (по імені Джона Обрі, який визначив їх в 1666 році), знаходиться всередині експозиції.  Його мета залишається невідомою, але деякі історики вважають, що колись ці ями були призначені для каменів або стовпів.

Постановка каменів Стоунхенджа була побудована в період «великого перелому в передісторії».  Саме в той період, з Європи були перейняті нові  знання  гончарної справи, кераміки та металообробки. Разом з новими промисловими навичками відбулися зміни і в традиціях. Саме з тих часів, 2400 до н.е. датують окремі поховання — індивідуальні могили, в яких знаходилися і особисті речі померлої людини.

Стоунхендж має тривалі стосунки з астрономами. У 1720 році доктор Галлей використовує магнітне відхилення і положення сходу сонця, щоб оцінити вік  Стоунхенджа. Він прийшов до висновку, що дата створення була 460 р. до н.е. А в 1771 році Джон Сміт розмірковував, що  30 великих каменів помножених на 12 астрологічних знаків складають 360 днів у році, в той час, як  внутрішнє коло представляє місячний календар.

У 1880 році після проведення одних з перших науково зареєстрованих розкопок на місці, Чарльз Дарвін зробив висновок, що дощові черв’яки були в  значній мірі винні в тому, що камені Стоунхенджа погрузли вглиб грунту.

До початку 20 століття було понад 10 офіційно зареєстрованих розкопок,  після яких теперішній заповідник світового масштабу залишився в «жалюгідному стані», а кілька великих піщаників похилилися. Тож Асоціація любителів  антиквару запропонувала серу Едмонду Антробус допомогу у збереженні Стоунхенджа. Візи в Англію можна оформити на сайті visa-consultation.lviv.ua.

Поделиться в соц.сетях: